Египет

Єгипет  одна з багатьох  ісламських держав, відкритих для туризму. Ця прекрасна країна фараонів і пірамід, прадавніх пам'ятників, цікавих музеїв і чудових пляжів, з багатим світом коралів й дивовижних риб Червоного моря не перестає приваблювати туристів із усього світу.

З кожним роком подорожі в Єгипет стають усе більш популярними. Щорічно його відвідують більше 5 млн. чоловік. Ніде у світі відпочинок на комфортабельних курортах у сучасних готелях не поєднується  з настільки захоплюючою екскурсійною програмою й доступними цінами. Шанувальникам єгипетських древніх пам'яток варто почати свій маршрут з Каїру (Єгипетський музей) і його околиць (звичайно, комплекс пірамід у Гізі), далі пересуватися на південь по долині Нілу до Луксору й Карнаку й закінчити свою подорож в Абу-Симбелі. На цій дорозі ви зустрінете гробниці фараонів і вельмож, храми, присвячені різним божествам. Величезною популярністю серед сучасних туристів користуються круїзи на кораблі по Нілу. З недавнього часу місцеві турагенції організовують також круїзи по озеру Насер, що вище Асуанської греблі.
КОРИСНО ЗНАТИ
Офіційна назва: Арабська Республіка Єгипет.
Площа: 1,002 млн. кв. км.
Населення: 80,5 млн. осіб (2010 р.), 99% – єгиптяни. 
Мова. Офіційна мова  арабська. Поширені англійська, французька, берберська.
Домінуюча релігія: іслам. Мусульмани-суніти  90%, копти  9%, інші християни  1%.
Гроші. Грошова одиниця  єгипетський фунт. В одному фунті – 100 піастрів.
Час. Відповідає київському.
Дзвонити в Україну: 00 (вихід на міжнародну лінію) +38 (код України) + код міста + номер телефону.
Подзвонити з України в:
Шарм-ель-Шейх: 8 10 20 62 + номер телефону
Хургаду: 8 10 20 65 + номер телефону.
Температура. Середньомісячна температура (макс./ мін., °С):
Шарм-ель-Шейх: взимку  27/18, влітку  40/32
Хургада: взимку  27/18, влітку  40/32
Температура води влітку  +32°С, взимку  +20°С.
Клімат. Літо спекотне і сухе. Зима м’яка, з теплими сонячними днями і прохолодними ночами. Весна і осінь дуже короткі.
Якщо у Вас є відеокамера, Вам необхідно її задекларувати, а потім пред'явити при виїзді. У випадку крадіжки, необхідно терміново заявити в поліцію.
Харчування. Шведський стіл (на вечерю всі напої  за додаткову оплату). Система ALL INCLUSIVE в Єгипті своєрідна, в кожному готелі різна. Необхідно ознайомитись з нею завчасно. Безкоштовні напої наливаються в склянки, в пляшках – за додаткову плату. Свіжі соки та морозиво – за додаткову плату.