курорти Болгарії

Сонячний берег - один з найдинамічніших курортів Болгарії, що розвиваються. Він розташований в південній частині Болгарської чорноморської Рів'єри, за 35 км від Бургаса і 95 км від Варни, недалеко від міста Несебр. Пляж курорту витягнувся майже на 10 км і покритий чистісіньким дрібним піском, місцями створюючим мальовничіі дюни. Курорт Сонячний берег також отримав екологічний приз "Синій прапор" за чисте повітря і море.  

ЄЛЕНІТЕ - клубний курорт, саме популярне місце для сімейного відпочинку з дітьми. Новий, збудований за новими стандартами, комплекс Еленіте знаходится за 9 км від курорту Сонячний Берег, гора Стара Планіна, закриває курорт від прохолодних вітрів, завдяки чому, тут дуже м`який и теплий мікроклімат.

На території Єленіте знаходиться багато ресторанів, барів, інтернет клубів, міні-базари з магазинами сувенірів, супермаркет, пункт обміну валюти, медичний пункт, сейфи для  збереження особистих речей, два відкритих басейна. Єленіте дуже динамічно розвивається та з кожним роком все збільшується кількість туристів які побувавши раз знову хочуть повернутись…

НЕСЕБР – є спадкоємцем давньофракійського міста Мессемврія. Стара частина міста в 1956 р. була оголошена архітектурно-археологічним заповідником, який включає античну стіну з коморами (VI-V ст. до н.е.) і церкви V-VI і Х-XIV ст.   Завдяки своєму неповторному колориту і чудовій архітектурі Несебр був включений в список об'єктів світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Близько 60 міських будинків періоду болгарського Відродження ХVIII-XIX ст. об'єднані в декілька ансамблів. Збереглися три старовинні млини, будівля старої турецької лазні ХVIII століття. У 1958 р. було виявлено несебрський золотий скарб.

Золоті піски - Курорт Золоті Піски знаходиться на 18 км північніше м.Варни серед мальовничогого лісу і є другим за величиною курортом після Сонячного берегу. Свою назву курорт отимав через ніжний золотистий дрібнозернистий пісок, який щедро розсипаний уздовж всього узбережжя. Гордістю Золотих Пісків є цілющі мінеральні джерела. Курорт отримав міжнародну нагороду „Синій прапор” за створені екологічні умови на болгарському чорномор’ї. Пляжний сезон триває з травня по жовтень. Це ідеальне місце для спокійного сімейного відпочинку і відпочинку з дітьми.

АЛБЕНА - один з найсучасніших курортних комплексів Болгарії - розташований за 35 км від м. Варна і за 15 км від "Золотих Пісків", в красивій затоці північного чорноморського узбережжя Болгарії. В Албені найширший в Болгарії пляж - 200-300 м з світло-золотистим чистесеньким піском, тут спокійне тепле море, глибина якого на відстані 100-200 м від берега не перевищує 1,6 м. Курорт Албена - володар нагороди "Синій прапор" за екологічну чистоту. Повітря в Албені кристально чисте - це пов'язано з тим, що курорт межує з природним заповідником.  Албена - перший приватний курорт в країні, приватизований як єдиний комплекс. Головна його перевага - це європейська якість сервісу, тому ціни тут трохи вищі, ніж на інших курортах Болгарії. Через невелику кількість готелів туристів тут зазвичай менше, ніж, наприклад, на курортах Золоті піски і Сонячний берег.

СВ. КОСТЯНТИН та ЄЛЕНА - найстаріший курорт на болгарському узбережжі Чорного моря.  Розташований за 9 км від м. Варни, в зеленому лісовому масиві серед красивих сосен. Наявність мінеральних джерел, дає можливість не тільки відпочити, але і відновити своє здоров'я. Курортний комплекс  має добре розвинену інфраструктуру, велику кількість розваг, ресторанів і барів на будь-який смак. До ваших послуг - міні-потяг, який доставить Вас в будь-яку точку курорту.

ОБЗОР - невелике містечко розташоване між Варною (60 км) і Бургасом (60 км). Обзор є тихим і красивим морським курортом з прекрасними і просторими пляжами, спокійним морем, свіжим гірським повітрям і красивими околицями. Містечко розташоване на березі моря, воно пропонує затишну атмосферу і неповторний національний колорит, характерне для маленьких міст Болгарії. Численні архітектурні і керамічні фрагменти, залишки кріпосних стін свідчить про його тисячолітню історію. На місці сучасного Обзору переселенці з Месамбрії (Несебр) заснували морську колонію Навлох. 
В наші дні Обзор є привабливим курортним і туристичним центром. Поєднання морського і гірського повітря, що рідко зустрічається, сприяє кліматолікуванню і профілактиці багатьох захворювань, як у дорослих, так і у дітей.

Курортне селище Кранeво розташоване на відставні 5 км на південь від Албени і 12 км від Золотих пісків.

Чистий золотистий пляж, спокійне море, близькість до двох великих курортних комплексів чорноморського узбережжя, регулярні автобусні тури до Албени, Золотих пісків і Варни, неймовірно низькі ціни та, звичайно ж, безліч ресторанів з національною болгарською кухнею.
Зараз у Кранєво переважають маленькі затишні готелі, сімейні готелі та приватні квартири, одночасно зі збереженими базами.
Смуга пляжу завширшки більше 30 м.
Глибина моря збільшується поступово, що робить воду більш доступною для дітей.

Святий Влас - один з наймолодших курортів Болгарії. Це невелике містечко (біля 3000 мешканців ), розташоване в 5 км. від Сонячного  Берега і в 9 км. від Несебра. З берега Святого Власа можна побачити старовинне місто Несебр, яке розташувалось  на протилежному березі великої затоки. Пляж курорту  довжиною біля півтора кілометра з невеличкими бухточками , а гірський  масив Стара Планина місцями підступає майже до самого берега. Курорт почав активно розвиватись в останні роки та став альтернативою більш активному та людному Сонячному Берегу. Відпочинок  у Святому Власі дозволяє насолодитися всіма перевагами нової інфраструктури без шуму та гаму наперевагу великим курортам