Курорти Кіпру

курорт Айя-Напа

Айя-Напа - курортне місто Кіпру, розташоване в його східній частині. Ще якихось 20-30 років тому Айя-Напа був маленьким риболовецьким селом з довгою історією існування. Поселення на цьому місці було з візантійських часів.

Але після 1970 року село стало дуже популярним серед відпочиваючої молоді і незабаром перетворилося на велике туристичне місто.

Айя-Напа дуже популярний серед молоді. Адже зовнішній вигляд курорту оманливий - вдень він дуже схожий на місто з тихим розміреним життям, розташоване серед плантацій овочів і фруктів. У центрі поселення - монастир XV століття. Ну чим не умиротворена атмосфера?

Але не все так просто, адже як тільки настають сутінки - все навколо спалахує неоном. Дискотеки, нічні клуби, паби і ресторани, в яких повно молоді.

Пляжі Айя-Напа - чудові! Хоча їх небагато, проте всі вони широкі, з золотим піском, море мілке й безпечне. Якщо ви вирушаєте з дітьми, то до вибору готелю поставтеся відповідально. Адже нічна дискотека може запросто зіпсувати вам увесь відпочинок.

 

Курорт Протарас - це протилежність бурхливому Айя-Напа. Почнемо з того, що це навіть не місто, а невелике курортне селище. Ритм життя тут досить спокійний, що робить його прекрасним місцем для сімейного відпочинку.

Ті, хто воліє проводити свою відпустку в спокійному затишному усамітненні на тлі неймовірної природи, гідно оцінять це місце. Тут немає шуму і метушні, дні проходять дуже спокійно і розмірено, а ось уночі, за бажанням, таки можна трохи «позапалювати» і вдосталь повеселитися на одній із численних місцевих дискотек. Вони заманюють до себе туристів найрізноманітнішими способами. У нічний час в центрі міста оживає співочий фонтан, що радує всіх перехожих своїм незвичайним барвистим виступом.

Пафос - найтихіший курорт Кіпру, але попереджаємо відразу - він не дешевий. Деякі туристи розповідають, що його можна навіть зарахувати до категорії «елітний». Саме тут найбільший вибір готелів VIP-рівня на Кіпрі.

У поняття "курорт Пафос", включені всі курортні містечка на всьому західному узбережжі Кіпру: це і саме місто Пафос, і Афродайт Хіллз, і Корал Бей, і містечко Поліс, а також Лачі.

Місто Пафос складається з двох частин, які майже з'єднані, але дуже відрізняються одна від одної. Одна розташована на кам'янистому плато в кількох кілометрах від моря і носить назву Ктима. Інша - туристична частина - лежить біля узбережжя і називається Като Пафос.

У Пафосі є багато піщаних і кам'янистих пляжів. На більшості з них вхід до моря має вигляд скелястого берега. Один з найкращих піщаних пляжів містечка розташований у бухті Кoрал-Бей.

Ларнака - туристичне місто на Кіпрі, поблизу південно-східного берега. Це найприйнятніший курорт для сімейного відпочинку з малими дітьми, бо море тут неглибоке, а дно піщане. Більшість готелів знаходяться безпосередньо в туристичній зоні Лaрнаки, розташованої на узбережжі піщаної затоки. Серед відпочивальників Лaрнаки дуже багато літніх людей, які бажають відпочити з комфортом, далеко від шуму великих міст.

Пляжі Лaрнаки вистелені сіро-жовтим піском і дрібною сірою галькою. У деяких місцях галька перемішана з піском і черепашником. Море неглибоке, зі зручними спусками до води.

Лімассол - місто на півдні Кіпру, друге завбільшки місто країни, великий економічний, культурний і фінансовий центр.

Лімассoл - улюблений курорт сімейних пар, спортсменів і респектабельної публіки. Для сімей із дітьми тут працюють три веселих аквапарки, один луна-парк і єдиний у своєму роді унікальний зоосад, розташований у міському парку атракціонів. Курорт має дуже вигідне розташування, бо знаходиться в самому центрі острова. Всі пам'ятки тут зібрані в одному місці.

Пляжі на курорті, для зручності відпочивальників, обладнані спеціальними пологими спусками до води. Вони переважно піщані, в деяких місцях трапляються піщано-галькові.