Туреччина

Туреччина

 

Туреччина — один з улюблених українськими мандрівниками куточків для відпочинку, земля розкішної природи, чистісіньких пляжів і романтичних пригод. Туреччина — рідкісна по красі і різноманітності країна, розташована на межі Європи і Азії. Країна спекотного полуденного сонця! Країна нескінченних низок готелів, гірських ландшафтів і історичних пам’ятників, небаченої краси бухт, прекрасних піщаних пляжів і довгожданого шопінгу.

Середземноморське узбережжя Туреччини давно вже підкорило серця мільйонів туристів. Найпривабливіше тут для туриста, це, звичайно, чиста і тепла морська вода і, звичайно, клімат. Район Середземномор'я входить до субтропічного поясу планети. Але тут він настільки особливий, що вчені навіть виділили його в особливий вид. Той самий середземноморський тип клімату, з м'якою і вологою зимою і теплим сухим літом. Температура води взимку тут не опускається нижче 18 градусів тепла за Цельсієм, влітку тримається на позначці 28-30 градусів тепла. Середземне море дуже тепле і м'яке.

Кожен курорт Середземноморського узбережжя володіє своїми особливостями: Анталія - головний курорт Середземномор'я, пляжі тут піщані і, швидше за все, це міський курорт.Кемер розташований на прибережній смузі між морем і горами. Гори захищають від вітрів, а море пом'якшує клімат. Тут прекрасна природа: гори, хвойні ліси, але кам'янисті пляжі. Курорт Белек славиться красою евкаліптових, кедрових і соснових лісів. Це батьківщина багатьох унікальних видів птахів. Белек визнаний гольф-центром регіону і найдорожчим курортом середземноморського узбережжя. Сіде - невеликий курорт на півострові, в 75 км від Анталії. Він не такий багатий рослинністю, як Белек, зате славен пам'ятками. Курорт Аланія - найекономічніший курорт. Але разом з цим він бідний рослинністю і не може похвалитися розкішними пляжами. Вони тут вузькі з жовтуватим піском. Курорт славиться своїми печерами.

Егейське узбережжя Туреччини багато в чому відрізняється від Середземноморського. Клімат тут сухіший, море трохи прохолодніше влітку, лісів більше, багатше екскурсійна програма, вся курортна інфраструктура (бари, дискотеки, магазини і т.д.) розташована більш компактно. Якщо говорити конкретніше про клімат узбережжя, тут немає різкої зміни погоди, - з хорошої на погану, іноді і по кілька разів на день, - як це часто буває в багатьох прибережних районах Землі. Це завдяки досить широкій береговій зоні. Середня температура найспекотніших місяців (липень, серпень) досягає 28 градусів тепла за Цельсієм, а найхолодніших місяців (січень, лютий) - 10 градусів тепла. Ще одна унікальна риса місцевого клімату - це «імбат». Так місцеві жителі називають літній бриз - вітерець, що дує з моря з ранку і до вечора, припиняючись лише із заходом сонця. Завдяки «імбат» на узбережжі завжди свіже повітря і літня спека практично не відчувається.

Егейське узбережжя манить любителів вітрильного плавання. Ця частина Туреччини буквально порізана долинами річок і гірськими хребтами. У результаті узбережжя буквально усипане величезною кількістю бухт, красивих і зручних для мореплавання.

Основними курортами Егейського узбережжя вважаються: МармарісФетхієБодрум і Кушадаси. Мармаріс вабить до себе любителів розваг і нічного життя. Фетхіє не перестає захоплювати шанувальників відокремленого престижного відпочинку. Бодрум, з репутацією культурної столиці Туреччини, розповість про своє багате бойове минуле, дозволить, як ніде, відчути вплив Греції. А колишнє місце дислокації піратів Егейського моря - Кушадаси, подарує прекрасне поєднання пляжного і екскурсійного відпочинку.